Szakember segítségével erősítsd meg gátizmaidat, még mielőtt az izomgyengeség okozta kellemetlen panaszok kialakulnának.
Panaszok, tünetek:
- Vizelet inkontinencia
- Stressz inkontinencia
- Vizelet indítási nehézség
- Vizelet elakadás
- Vizelet-, szél-, széklet inkontinencia
- Derék-, medencefájdalom
- Hüvelyben érzett "dudor", idegentest érzés
- Hüvelyben lefelé irányuló "húzó" érzés, mintha ki akarna esni a belsőd
- Fájdalmas közösülés
- Tampon használatának nehézsége
- Nyomás, fájdalom a hüvelyben vagy a végbélben, vagy mindkettőben
- Feszes gátizom
- Kitágult hüvely
- Méhsüllyedés
- Hüvelyfal süllyedés
- Hólyagsérv (cystocele)
- Hüvelysérv
- Végbélsérv (rectocele), végbélrepedés
- Prolapsus
- Méhsüllyedés
- Ülőcsont fájdalom
- Túlműködő medencefenék
- Kismedencei fájdalom szindróma
- Szülési izomsérülés
- Levator avulsio
- Feszes gátizom
- Coccydynia
- Nervus pudendus neuralgia
Mi a medencefenék (más néven gátizom-, vagy intim torna)?
Az időben elkezdett medencefenék torna felkészíti gátadat a szülésre, segít a szülés utáni regenerálódásban, megakadályozza az izomgyengeség következtében kialakuló kellemetlen szégyenbetegségeket, mint pl. az akaratlan vizelet elcseppenés.
Az medencefenék tornát ajánlott megtanulni és megelőző jelleggel napi szinten végezni már a várandósság, szülés előtt is. Az erős, jól kontrollált medencefenék izomzat hozzájárulhat a gátmetszés elkerüléséhez, segítségével a gát kevésbé sérül a szülés során, illetve a „nagy esemény” után gyorsabban regenerálódik.
Az medencefenék torna nem csak gátizom gyakorlatokból álló tréning!
A gátizom torna a gyógytorna alapszabályaira épülő vizsgálat és egyénre szabott komplex kezelés, melynek során figyelembe kell venni a gátizmok erejét, összehúzódási, lazítási képességét, esetleges sérüléseit.
Nem elég csak a medencefenék izmokkal foglalkozni! Meg kell vizsgálni a hasizmok, medence-, csípő körüli izmok állapotát, működésbe való bekapcsolódási sorrendjét, ellazulási képességét, együttműködését a gátizmokkal.
A vizsgálati eredmények birtokában lehet összeállítani a terápiás programot, melynek része a gátizom torna. A megelőzés és a gyógyulás eredményességéhez feltétlenül szükséges bizonyos életmódra vonatkozó tanácsok betartása. Egyes esetekben a torna végzése nem elegendő a kívánt eredmény eléréséhez, megtartásához, szükség lehet kiegészítő terápiákra, eszközök használatára.